Dehelmintizacija štenaca
ZdravljeProbavni sustav
Dehelmintizacija štenaca se mora provesti prije cijepljenja jer gotovo svako štene ima gliste, a mladi psi su skloni parazitskim infekcijama.
Zašto je dehelmintizacija važna?
Psi su, osobito u mlađoj dobi, iznimno znatiželjna bića. Tijekom šetnje često njuše, ližu, a ponekad pokušaju i pojesti nešto što im se čini zanimljivim i tako često unesu parazite u organizam koji potom u probavnom sustavu rastu i razvijaju se. Ukoliko se psi ne čiste od parazita može doći do ozbiljnih zdravstvenih problema, a mogu se zaraziti i ljudi.
Raspored čišćenja od parazita
Štene možete najranije očistiti od parazita nakon trećeg tjedna starosti. Drugi krug dehelmintizacije se radi nakon petog tjedna starosti, treći krug nakon 2 mjeseca starosti, a ponovi se još sa 11 tjedana starosti. Da biste smanjili rizik od parazitarne invazije, svog psa možete očistiti od parazita svakih 6 mjeseci.
Koje preparate koristiti za dehelmintizaciju šteneta?
Kako biste očistili psa od parazita obratite se vašem veterinaru koji će pregledati i izvagati psa i prilagoditi terapiju i pravu dozu za vašeg psa. Ako ne znate točnu kilažu vašeg psa ili njegovo zdravstveno stanje, posavjetujte se s veterinarom prije nego krenete s dehelmintizacijom. Na tržištu postoji mnoštvo lijekova za dehelmintizaciju. Od tableta, praška, ampula do sprejeva, a ukoliko se borite s davanjem tableta vašem psu, odaberite ampulu kao jednostavan način primjene i velike učinkovitosti.
Opus Farm | Potpuna hrana bez žitarica za aktivne pse s osjetljivim probavnim sustavom i/ili alergijama
Opus Lynx | Potpuna hrana za odrasle mačke bez glutena
Štene nakon dehelmintizacije
Dehelmintizacija može utjecati na probavni sustav vašeg psa, a s obzirom na to da svaki pas različito reagira na terapiju, može se pojaviti proljev, povraćanje, pospanost ili apatija. Ako nuspojave potraju duže od jednog ili dva dana, obratite se veterinaru.